0
Your Cart
0
Your Cart

Veľký prieskum v uliciach: Je výrazná sánka u žien atraktívna?

Opäť sme išli do ulíc, aby sme zistili jediné.

Je na ženách výrazný jawline naozaj atraktívny?

Pýtali sme sa teda mužov jednoduchú otázku:

Ktorá z týchto dvoch žien ti príde atraktívnejšia?

Na fotkách dve ženy. Rovnaká farba očí, podobné vlasy aj vek. Mali však jeden rozdiel.

Žena na obr.1 má širšiu a výraznejšiu sánku ako žena na obr.2

Tento prieskum bol robený ako potreba nášho tímu potvrdiť si štúdiami a evolúciou vyzdvihované znaky ženskej atraktívnosti. Predošle sme sa boli pýtať na tú mužskú, kde bol od začiatku vzťah medzi šírkou čeľuste a atraktivitou oveľa jasnejší ako u žien.
Boli sme však aj my celkom prekvapení z názorov mužov v uliciach. Dôležitá je totiž každodenná realita. Ak je človek atraktívnejší, s dôsledkami (pozitívnymi) sa stretáva každodenne. Preto sme sa vždy snažili aplikovať všetky poznatky do praktického sveta. Nikdy sme neostávali len v štúdiách…

Dosť bolo rečí, tu sú výsledky:

*Celkovo sme sa pýtali 77 mužov. Na vek sme sa nepýtali ale bol v približnom rozsahu 18 až 50. Prieskum bol robený v sobotu večer v Bratislavskom Starom Meste

Výsledky

Prieskum ukazuje, že väčšina, t. j. 49 z 77 mužov, považovalo ženu na obr.1 s výraznejším jawlineom za atraktívnejšiu ako ženu na obr.2. Na druhej strane len 17 mužov uprednostňovalo osobu s menej výraznou sánkou, pričom 4 mužom sa ani jedna nezdala atraktívna. 7 mužov sa rozhodlo neodpovedať.

Diskusia

Aj keď pozorujeme menšiu signifikantnosť výsledkov ako u mužov vo vzťahu medzi výraznou sánkou a atraktivitou, výsledky stále hovoria jasne. Aj u žien je výraznosť sánky taktiež významným faktorom atraktivity. Sú teda v súlade s predchádzajúcim výskumom.

Aj keď nemáme toľko dát o dôvode za zvýšenou atraktivitou pri výraznejšej sánke, pravdepodobne pôjde o znaky ako dobré zdravie, mladosť, a iné, ktoré ženám zvyšujú príťažlivosť.

Pozorovanie tohto prieskumu je teda veľmi zaujímave a aj trochu nečakané. O atraktívenej mužskej sánke vieme už dlho, ukazuje sa však, že aj u žien hrá výraznosť sánky rolu pri atraktivity tváre. (pozn. autora: u mužov ide viacej o šírku sánky a u žien skorej o jej výraznosť)

Chceš to vyskúšať?

Naše produkty boli, sú a vždy budú results driven. Funkčnosť a výsledky s nimi spojené je to načo sa pri nich zameriavame. Ak by si ich chcela vyskúšať ale nevieš kde začať, odporúčame ti objednať náš Women set. Sú v ňom obidve ženské tvrdosti a dostaneš ešte aj 2x darček zdarma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *