0
Your Cart
0
Your Cart

FAQ

Všeobecné

Packeta štandardne doručuje nasledujúci prac. deň po prevzatí tovaru.

Ak je objednaný tovar skladom a objednávka bola vyhotovená do 10:00, mala by byť expedovaná ešte v ten deň a doručovaná hneď nasledujúci. Neskoršie objednávky budú expedovaná ďalší prac. deň.

*Ide o predpokladané doby doručenia, v čase väčšieho náporu sa môže doručenie predĺžiť maximálne však o 2 prac. dni.

Doručujeme cez Packetu, ktorá doručuje v rámci celej SR dvoma spôsobmi.

1. Výdajné miesto alebo Z-Box: Jednoducho si nechajte balík na jednej z pobočiek výdajných miest alebo v Z-Boxe. Pri výdajných miestach si pozrite otváraciu dobu, ktorá sa pre každé výdajné miesto líši. Z-Boxy fungujú NONSTOP. Zoznam výdajných miest a Z-Boxov nájdete tu

2. Doručenie kuriérom na adresu: Packeta doručuje aj štandardne kuriérom priamo na Vami zvolenú adresu. Stačí si zvoliť túto možnosť dopravy v pokladni a uviesť svoju adresu pre doručenie

Nie, bohužiaľ Packeta cez víkend štandardne nedoručuje, čo ako Eshop nevieme ovplyvniť.

Na výdajnom mieste bude uložená 7 dní s možnosťou predĺžiť uloženie o ďalších 14 dní.

V Z-Boxe bude uložená 2 dni s možnosťou predĺžiť uloženie o ďalší 1 deň.

Ku objednávke bude priradené sledovacie číslo až v momente, kedy zásielku prevezme Packeta. Vtedy Vám od nej príde mail, v ktorom sledovacie číslo nájdete.

Zatiaľ nedisponujeme kamennou predajňou, ani vlastným odberným miestom. Vďaka doručeniu nasledujúci prac. deň sa však  k produktom dostanete expresne rýchlo 🙂

Ak potrebujete objednávku doručiť do Českej republiky, objednajte cez náš český eshop: www.jawdefiner.cz

Objednávku vieme doručiť aj do inej krajiny v rámci celej EU, stačí nám len napísať na live chat, kde uvediete požadovanú krajinu a spôsob doručenia.

Platba je možná kartou vopred (vrámci pokladne alebo cez platobnú bránu po prijatí objednávky), jednoducho cez Google Pay, Apple Pay alebo platbou na Dobierku.

Pri platbe na dobierku sa účtuje poplatok 1,5€.

Platba na dobierku znamená, že si objednáte tovar, objednávku Vám expedujeme ale platiť za ňu budete až pri prevzatí tovaru.

Pri výdajnom mieste sa dá platiť buď cez aplikáciu Packety alebo priamo na výdajnom mieste v hotovosti alebo kartou.

Pri Z-Boxe sa dá dobierka platiť jedine cez aplikáciu Packety (tú potrebujete aj na samotné otvorenie Z-Boxu)

Pri doručení kuriérom sa dá platiť buď cez aplikáciu Packety alebo priamo kuriérovi v hotovosti alebo kartou.

Ak Vám odišli peniaze, nebojte sa objednávku určite evidujeme ako úspešnú!

Niekedy sa stane, že potvrdzovací mail príde do SPAMU alebo oneskorene. Ak sa chcete uistiť, stačí keď nám napíšete na live chat alebo na mail, kde Vám radi pomôžeme.

Jawlinery

Vlož si Jawlinery rovnakej tvrdosti medzi zadné zuby (stoličky), na obidve strany úst. Otoč Jawlinery tak, aby sa strany s dierkami dotýkali zubov. Začni ich kontrolovane stláčať medzi zubami, kým necítiš zahriatie žuvacích svalov.

*Všetky detaily o cvičení, tréningoch, tipy a upozornenia nájdeš v priloženom Manuály

Videoinštrukcie tu

Žuvacie svaly (odborne masseter) sú svaly na bočnej strane sánky, ktoré sa zapájajú pri jej otváraní a žutí. Ide o najsilnejší sval v ľudskom tele. Spolu so sánkovou kosťou definuje veľkosť a výraznosť sánky. 

Žuvacie svaly sú priečne pruhované, čo znamená, že ich štruktúra a vlastnosti sú podobné ako “klasické“ svaly napr. biceps, triceps atď. Sú teda známe svojou schopnosťou vyčerpania, regenerácie a rastu.

Ponúkame 5 rôznych tvrdostí, (+ 2 ženské) s ktorými vieš efektívne progresovať podľa potrieb a sily tvojich žuvacích svalov. Je to veľmi podobné ako rôzne hmotnosti činiek vo fitku. Vieš ísť viac opakovaní s mäkšími alebo menej s tvrdšími. Postupom času ako ti žuvacie svaly zosilnú budeš potrebovať stále väčšiu tvrdosť na ich efektívne zaťaženie. Väčšina zákazníkov teda začína s mäkkými akio Extra Soft/Soft a postupne sa posúva až ku najtvrdším Hard a Ultra Hard.

Ak si nevieš poradiť, vyplň rýchly formulár kde dostaneš presné odporúčanie a možnosť spojiť sa do 1 min s naším agentom.:

Jawliner FORMULÁR

V prvom rade odporúčame vyplniť náš Jawliner FORMULÁR.

Ak ste si zakúpili len jednu tvrdosť a nesadla Vám, máte ju možnosť vrátiť vrámci zákonnej 14 dňovej lehoty. Produkty však nesmú prejavovať znaky opoužívania. Viac
tu

Dĺžka tréningov záleží od fázy cvičenia, sily žuvacích svalov, tvrdosti a iných faktorov, približne by mal tréning trvať od 5 do 15min, každý druhý deň.

*Všetky detaily o cvičení, tréningoch, tipy a upozornenia nájdeš v priloženom Manuály

Je to dosť individuálne, záleží od genetiky, veku, % podkožného tuku a ďalších faktorov. Prvé výsledky však väčšina naších zákazníkov uvidí priemerne asi za 5 až 8 týždňov.
Potom také tie naozaj výraznejšie asi za 2 až 8 mesiacov.

Cvičenie s Jawlinermi je silové cvičenie. Jeho riziká sú teda podobné ako pri každom inom silovom cvičení. Ak ste napr. nikdy necvičili nejakú partiu a idete do fitka, potrebujete sa rozohriať (viď. rozohrievacie série z Manuálu) a potrebujete začať s menšou záťažou. 

Pri silovom cvičení ďalej potrebujete dbať na dostatočnú regeneráciu (mať dni bez cvičenia) a nezraniť sa počas tréningu = dodržiavať správnu techniku cvikov.

To všetko presne platí aj pre cvičenie žuvacích svalov s Jawlinermi. Ak budeš dodržiavať pravidlá cvičenia, budú tvoje svaly stimulované k rastu a zosilneniu bez zbytočných rizík.

Preto sme ako jediný rozdelili tvrdosti až do 5 stupňov, máme podrobný Manuál s tipmi a vysvetlením techniky, a napr. aj namakanú podporu, kde ak máte veľmi špecifické otázky, radi pomôžeme. (live chat/mail)

*Všetky detaily o cvičení, tréningoch, tipy a upozornenia nájdeš v priloženom Manuály

S našimi áno, neplatí to však so všetkými produktami na cvičenie žuvacích svalov.
Naše produkty sa totiž používajú medzi zadnými zubami (stoličkami), ktorú sú už evolučne prispôsobené na žutie tvrdých a tuhých potravín. Stavba týchto zubov, pozícia žuvacích svalov, proste všetko je prispôsobené tomu, že medzi zadnými zubami dochádza k najväčšej záťaži.

Naše Jawlinery sa teda používajú v úplne prirodzenej pozícii pre ľudskú fyziológiu. 

Existujú však pomôcky, ktoré sa používajú medzi prednými zubami a práve tieto môžu predstavovať značné riziko! Ide o rôzne gule, ktorá sa majú žuť medzi rezákmi, tie sú však určené len na trhanie nie na prežúvanie. Viac info o týchto rizikových produktoch tu

Pri našich Jawlineroch sme mysleli aj na to. Ich veľkosť je teda presne tak veľká, aby sa dali vložiť medzi zadné zuby no nebolo ich možné omylom prehltnúť.
Ide teda o extrémne nepravdepodobnú situáciu a zatiaľ vieme o nula prípadoch, kedy by k takému niečomu došlo. K tomu materiál Jawlinerov je zdravotne netoxický, čiže by Vám nijak vnútorne neublížili.

Jawlinery sú vzhľadom na spôsob použitia spotrebný tovar, ktorý sa časom opoužíva na toľko, že už s ním nie je možné ďalej cvičiť. Logicky to vyplývy zo spôsobu použitia.

Životnosť Jawlinerov určuje miera používania, sila skusu, stupeň tvrdosti a iné. Každý kus tak vydrží jednotky, desiatky alebo až stovky tréningov. Naozaj sa to dá len ťažko presne určiť, preto máte v cene našu službu: 2 MESAČNÁ ZÁRUKA NA OPOUŽÍVANIE , ktorá je automaticky ku každej objednávke Jawlinerov. Vrámci nej stačí poslať fotky opoužívaných produktov a obratom Vám pošleme nové. Viac info
tu

Opoužívanie alebo zriedkavo rozkúsnutie Jawlinerov je normálna vec. Odporúčame využiť našu službu 2 MESAČNÁ ZÁRUKA NA OPOUŽÍVANIE ♻️. 

Ak sa Vám však Jawlinery poškodil veľmi rýchlo (po pár tréningoch) môže ísť aj o nesprávne použitie produktov. V takom prípade nám prosím napíšte. Zistíme kde je problém aby sa pri nových kusoch už neopakoval.

Aj keď máme zákazníkov, ktorí cvičia s rovnátkami a dosahujú výsledky, je tam teoretické riziko. Môže totiž jednoduchšie dôjsť k poškodeniu Jawlineru, alebo v horšom prípade, aj samotného strojčeka. Odporúčame sa teda vopred poradiť.

Materiál Jawlinerov je úplne bezpečný, ide o potravinársky silikón vhodný pre použitie v ústach

Áno, vedecké poznatky jasne hovoria, že aj ženská ostrosť črtov tváre je atraktívnejšia ako tá oblejšia. K tomu ide o ďaleko viac ako len atraktivita, oslabené tvárové svaly sú problémom za hranicou vzhľadu. Aj preto sme vytvorili špeciálne ženské produkty, ktoré majú viacero zmien a to najmä mäkšiu tvrdosť oproti mužským. Viac o cvičení a produktoch pre ženy tu

Ide o úplne nový dizajn produktov, ktorý je absolútne unikátny a má niekoľko výhod.

V prvom rade ide o tvar, ktorý je oblý a nie hranatý. Hranatý tvar konkurenčných  produktov totiž často krát býva značne nepríjemnejší na použitie.

Druhou veľmi významnou vlastnosťou je 3 vrstvový materiál, ktorý sa skladá z vnútornej farebnej časti - tá určuje tvrdosť Jawlinerov. A z dvoch priehľadných častí, ktoré sú prispôsobené pre styk so zubami. Sú totiž z iného materiálu, ktorý sa nedá tak jednoducho poškrabať zubami.

Posledným detailom je dierovanie ktoré zabezpečí lepšiu adheziu medzi zubami ale nie je tak náchylné na poškodenie ako zložitejšie vzory konkurenčných produktov.

Vďaka tomuto všetkému sme eliminovali veľmi častý problém poškodenia produktov zubami pričom sme však zachovali tvrdosť produktov a ich čo najväčšiu príjmenosť pri používaní.

2.0 je naša pôvodná generácia produktov, ktorá ponúka rovnaké stupne tvrdosti a rovnakú veľkosť a tvar.

Nie je však z 3 troch vrstiev materiálu ale iba z jedného. Sú teda značne náchylnejšie k poškodeniu zubami a drolenie.

Niektorým ľuďom však vyhovuje lepšia cena a rýchlejšie poškodenie produktov neriešia, keďže si chcú cvičenie len skúsiť alebo majú slabšie žuvacie svaly kde nehrozí taká záťaž na produkty.

Všetky tvrdosti Jawlinerov sa vždy balia v páre, keďže pri cvičení sa používa na každej strane úst jeden.

Cvičenie s jawlinermi je vhodné pre väčšinu vekových kategórií. Najviditeľnejšie výsledky sú pri cvičení počas puberty. Vekom mierne klesá rýchlosť a viditeľnosť výsledkov. Platí teda to isté čo pri klasickom posilňovaní.

Napriek tomu, že máme veľké množstvo zákazníkov mladších ako 16 rokov (vek 13-16), v tomto veku odporúčame Funkčné Žuvačky. 

A to hlavne z dôvodu jednoduchšieho použitia. Jawlinery sú síce pomôcka, s ktorou viete dosiahnuť výsledky rýchlejšie a viditelnejšie*, sú však náročnejšie na správnu techniku oproti Funkčným Žuvačkám

Rozdielov je naozaj mnoho. Všetky vychádzajú z toho, že u nás sa vždy riadime zákazníkom. Za roky sme teda postupne optimalizovali úplne všetko.

Od tvaru (oblý = príjemnejší), tvrdostí (ako jediný máme 5 stupňov tvrdosti), máme 3 vrstvový materiál pre zlepšenie životnosti produktov, ktorý je bezpečný na použitie v ústach, pridali sme služby ako 2 MESAČNÁ ZÁRUKA NA OPOUŽÍVANIE ♻️  alebo Garanciu vrátenia peňazí pri nedostavení výsledkov. Vypracovali sme presný Manuál ku produktom, produkty sú balené v hygienických obaloch, ku každému baleniu je TO-GO krabička na prenášanie a ďalšie. 

To všetko bez príplatkov v cene Jawlinerov.

Plus samozrejme doručenie do 2 dní a zákaznícky servis 7 dní v týždni od 8 do 21hod ako bonus. 🙂

Obidve možnosti majú svoje výhody aj slabiny.

Jawlinery sú rokmi overená pomôcka, ktorá pri pravidelnom používaní proste funguje. Sú efektívnou metódou na zaťaženie žuvacích svalov. Vďaka viacerým stupňom tvrdosti si vyberie naozaj každý, k tomu sa dá stále progresovať na tvrdšiu a tvrdšiu. Tréning s nimi sa dá skvelo kontrolovať, či už počet opakovaní, jednotlivé série atď. Jednoducho sa dá s nimi sledovať svoj progres.

Nevýhodou je nutnosť vyhradenia si času na tréning, ich prenášanie, invazívnejšie používanie (na Jawlinery v ústach si človek musí zvyknúť) alebo vyššia nákupná cena.

Funkčné Žuvačky
sú novinka, ktorá však žuvacie svaly zaťažuje podobne efektívne. Môžete ich používať hocikde a pri hocičom a majú k tomu skvelú príchuť. Sú jednoduchšie na používanie a viac “blbovzdorné”. Sú skvelé pre zaneprázdnených, ktorým sa nechce vyhradzovať čas na Jawlinery.

Nevýhodou je horšia kontrola nad tréningom, nerovnomerné žutie (ak človek vedome nežuje rovnako na obidvoch stranách) a nemožnosť progresu na tvrdšie tvrdosti. Takisto nutnosť dokupovania a dlhšieho žutia na dosiahnutie rovnakého efektu ako s Jawlinermi. (Zatiaľ čo s Jawlinermi stačí cvičiť každý druhý deň 10min, Funkčné Žuvačky je najlepšie používať aspoň 20 min denne.)

Obidva spôsoby majú svoje pre a proti, najlepší efekt však vždy dosiahnete ich kombináciou. Vyhradiť  si teda čas na pravidelný tréning s Jawlinermi a k tomu počas dňa podľa chuti používať aj Funkčné Žuvačky.

Mewing je technika polohovania jazyka, ktorá vie počas dlhej doby zmeniť polohu kostí. Človek si tak dokáže zlepšiť stavbu tváre. Na túto techniku nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky.  Funkčnosť mewingu je však málo overená, skorej iba jednotlivcami a nie rozsiahlymi štúdiami.

Problém je najmä, že mewing sa snaží zmeniť polohu kostí. To síce vie mať dobrý efekt na vzhľad je to však extrémne zdĺhavý proces. Trvá to dlhé mesiace, skôr jednotky rokov na reálne zmeny. Cvičenie žuvacích svalov je však cvičenie svalu. Sval je oveľa dynamickejší, čiže jeho zmeny vidno oveľa rýchlejšie. Ak budete poctivo cvičiť, ktorýkoľvek sval dokážete zosilniť a zväčšiť už v priebehu niekoľko týždňov.

Vieme o množstve z Vás, ktorí cvičia s Jawlinermi a zároveň praktizujú mewing. Výsledky takýchto ľudí potom bývajú naozaj markantné.

Funkčné Žuvačky

Vezmi si dve žuvačky. Žuvačky si v ústach spoj do jednej alebo si daj každú na jednu stranu úst. Ak si ich spojíš do jednej, žuj ju polovicu času na jednej strane a polovicu času na druhej. 

Pri žutí by si mal cítiť zapojenie žuvacích svalov. Žuj ich 10 až 45min podľa chuti a sily tvojich žuvacích svalov. Použitú žuvačku zahoď. Žuj 2-4 žuvačky denne, alebo každý druhý deň, po dobu aspoň dvoch mesiacov.

Žuvacie svaly (odborne masseter) sú svaly na bočnej strane sánky, ktoré sa zapájajú pri jej otváraní a žutí. Ide o najsilnejší sval v ľudskom tele. Spolu so sánkovou kosťou definuje veľkosť a výraznosť sánky. 

Žuvacie svaly sú priečne pruhované, čo znamená, že ich štruktúra a vlastnosti sú podobné ako “klasické“ svaly napr. biceps, triceps atď. Sú teda známe svojou schopnosťou vyčerpania, regenerácie a rastu.

Žutie Funkčných žuvačiek je vlastne silové cvičenie. Jeho riziká sú teda podobné ako pri každom inom silovom cvičení. Naše Žuvačky sú však naozaj veľmi šetrné.

Keď už, tak ide len o napr. krátkodobé preťaženie žuvacích svalov, ktoré môže nastať pri nadmernom používaní (žutie viac ako 2hod denne) a ktoré odíde po pár dňoch. Takáto svalovica nastáva spravidla u úplných začiatočníkoch, ktorí doteraz žuvacie svaly necvičili. Ak budeš teda dodržiavať pravidlá cvičenia, budú tvoje svaly stimulované k rastu a zosilneniu bez zbytočných rizík.

*Všetky detaily o použití nájdete v priloženej Príručke

Na výber je z troch balení:

100g - cca. 3 týždne*
200g - cca. 7 týždňov*
4
00g - cca. 3 mesiace*

*Pri používaní dvoch žuvačiek naraz a riadení sa odporúčaniami v Príručke

Je to dosť individuálne, záleží od genetiky, veku, % podkožného tuku, či len žujete Funkčné Žuvačky alebo cvičíte aj s Jawlinermi a ďalších faktorov. Prvé výsledky však väčšina našich zákazníkov uvidí priemerne asi za 5 až 8 týždňov.
Potom také tie naozaj výraznejšie asi za 2 až 8 mesiacov.

Áno, vedecké poznatky jasne hovoria, že aj ženská ostrosť črtov tváre je atraktívnejšia ako tá oblejšia. K tomu ide o ďaleko viac ako len atraktivita, oslabené tvárové svaly sú problémom za hranicou vzhľadu. Aj preto sme vytvorili špeciálne ženské produkty, ktoré majú viacero zmien a to najmä mäkšiu tvrdosť oproti mužským. Viac o cvičení a produktoch pre ženy tu

Nie, naozaj nestačí. A nehovorím to len preto aby ste si kúpili naše ale taká je realita.

Obyčajné žuvačky majú po prvé úplne iný účel. Majú osviežiť dych. Nie zaťažiť svaly. 
Sú teda z príliš mäkkej gumovej bázy, ktorá je absolútne nedostatočná na akúkoľvek stimuláciu svalov pre ich rast. Nezabúdajme totiž, že žuvacie svaly sú najsilnejšie v ľudskom tele. 

Nezáleží teda či budete obyčajnú žuvačku žuť hodiny alebo si ich dáte 10 naraz. Dostanete iba veľkú mäkkú “guču“.

Každý, kto otestoval naše, a hneď po nich si dal obyčajné okamžite pochopil ten rozdiel v tuhosti. 

Pri udávaní tuhosti žuvačiek myslíme tuhosť gumovej bázy, nie povrchu žuvačky. Vonkajší povrch žuvačky, je teda štandardný a veľmi podobný klasickým. Nemusíš sa teda báť, že by si ju nedokázal rozhrýzť alebo si na nej poškodil zuby.

Aj keď máme zákazníkov, ktorí cvičia s rovnátkami a dosahujú výsledky, je tam teoretické riziko. Môže totiž jednoduchšie dôjsť ku poškodeniu samotného strojčeka. Odporúčame sa teda vopred poradiť. Naše žuvačky sú však napr. menej lepivé ako tie obyčajné, čo môže byť v tomto prípade pozitívum.

Poškodenie zubov je rizikové pri ostrých a tvrdých potravinách, ktoré narúšajú sklovinu.

Naše žuvačky sú “len” tuhé, čo znamená, že majú väčší odpor pri žutí. Nie sú tvrdé na povrchu ani nijak ostré. Nemajú teda ako poškodiť zuby.

Cvičenie s Funkčnými Žuvačkami je vhodné pre väčšinu vekových kategórií. Najviditeľnejšie výsledky sú pri cvičení počas puberty. Vekom mierne klesá rýchlosť a viditeľnosť výsledkov. Platí teda to isté čo pri klasickom posilňovaní.

Máme veľké množstvo zákazníkov mladších ako 16 rokov (vek 13-16), ktorí úspešne používajú Funkčné Žuvačky, v tomto veku sa odporúčam poradiť s odborníkom ohľadom cvičenia.
Funkčné žuvačky sú však vo všeobecnosti naozaj veľmi bezpečné.

Obidve možnosti majú svoje výhody aj slabiny.

Jawlinery sú rokmi overená pomôcka, ktorá pri pravidelnom používaní proste funguje. Sú efektívnou metódou na zaťaženie žuvacích svalov. Vďaka viacerým stupňom tvrdosti si vyberie naozaj každý, k tomu sa dá stále progresovať na tvrdšiu a tvrdšiu. Tréning s nimi sa dá skvelo kontrolovať, či už počet opakovaní, jednotlivé série atď. Jednoducho sa dá s nimi sledovať svoj progres.

Nevýhodou je nutnosť vyhradenia si času na tréning, ich prenášanie, invazívnejšie používanie (na Jawlinery v ústach si človek musí zvyknúť) alebo vyššia nákupná cena.

Funkčné Žuvačky
sú novinka, ktorá však žuvacie svaly zaťažuje podobne efektívne. Môžete ich používať hocikde a pri hocičom a majú k tomu skvelú príchuť. Sú jednoduchšie na používanie a viac “blbovzdorné”. Sú skvelé pre zaneprázdnených, ktorým sa nechce vyhradzovať čas na Jawlinery.

Nevýhodou je horšia kontrola nad tréningom, nerovnomerné žutie (ak človek vedome nežuje rovnako na obidvoch stranách) a nemožnosť progresu na tvrdšie tvrdosti. Takisto nutnosť dokupovania a dlhšieho žutia na dosiahnutie rovnakého efektu ako s Jawlinermi. (Zatiaľ čo s Jawlinermi stačí cvičiť každý druhý deň 10min, Funkčné Žuvačky je najlepšie používať aspoň 20 min denne.)

Obidva spôsoby majú svoje pre a proti, najlepší efekt však vždy dosiahnete ich kombináciou. Vyhradiť  si teda čas na pravidelný tréning s Jawlinermi a k tomu počas dňa podľa chuti používať aj Funkčné Žuvačky.

Pásky na ústa

Umyti si a vysušte tvár. Z Pásky odlepte ochranný papier trhnutím do strán a jemne si ju nalepte na ústa. Nalepte si ju tak, aby prekryla celé ústa.

Ráno po prebudení si ju jednoducho odlepte a Pásku vyhoďte.

Videoinštrukcie tu

Dýchanie ústami, teda skorej “hltanie” vzduchu ústami, je nesprávny model dýchania. 

Ľudské telo je postavené tak, aby dýchalo výhradne cez nos. V nosovej dutine sa totiž vzduch otepluje, zvlhčuje a čistí. To sa pri dýchaní ústami nedeje. Dýchanie ústami má však za následok aj ochabovanie tvárových svalov. Tie sa totiž zapájajú len pri dýchaní nosom. Sú viaceré štúdie, ktoré dokazujú, že chronické dýchanie ústami najmä v dospievaní má za následok deformáciu tváre k horšiemu. Dýchanie ústami v noci môže byť taktiež jeden z hlavných spúšťačov chrápania!

Dýchanie ústami môže mať, zo zdravotného hľadiska za následok: vysušovanie sliznice úst, zápach z úst, chrápanie, spánkové apnoe, zhoršenie kognitívnych schopností, únavu a iné. 

Z estetického hľadiska môže zhoršovať kruhy pod očami, meniť stavbu tváre vizuálne k horšiemu, vytvárať predkus, kriviť zuby a iné.

Áno, používanie našich Pások je úplne bezpečné. Ľudské telo sa automaticky presmeruje na dýchanie nosom.
Neodporúčame Pásky používať ak máte silne upchatý nos, veľmi nízky krvný tlak alebo problémy s dýchaním. Taktiež neodporúčame používať po požití alkoholu alebo sedatív.

Nie nemôžete. Ľudské telo sa automaticky presmeruje na dýchanie nosom, ktoré je preňho úplne prirodzené a hlavne dostačujúce. Nezabúdajme totiž, že spánok je tá najkľudnejšia aktivita ľudského tela. Telo teda potrebuje veľmi malý prísun vzduchu oproti napr. náročnej fyzickej aktivite, kedy človek nutne dýcha aj ústami.

Použite naších Pások je teda úplne bezpečné a celosvetovo neexistuje žiaden prípad kedy by ich použitie alebo použitie konkurenčných produktov prispelo k hypoxii (nedostatok kyslíka v krvi)

Áno, Pásky sú z netkanej textílie, sú teda veľmi príjemné na nosenie. Lepiaca strana obsahuje netoxické lepidlo. Pásky teda nijak neiritujú pokožku, neškriabu a nezanechávajú stopy.

To nie ale viete si pomôcť zvrátiť ďalšiu deformáciu. Chronické dýchanie ústami totiž preukázateľne deformuje tvár a zhoršuje jej výzor. Keď teda prestanete v noci dýchať ústami, až tretinu svojho života nebudete dýchať ústami. A to už je dosť markantné!

Čiže vzhľad tváre Vám Pásky nezlepšia (na to máme iné produkty 😉) ale pomôžu Vám zastaviť negatívny dopad dýchania ústami, ktorý vzhľad zhoršuje.

Vždy sa používa jedna Páska na jednu noc. Počet Pások = počet nocí koľko Vám balenie vydrží.

Áno, mysleli sme aj na to!  Lepiaca strana je poprvé dostatočne jemná, aby nijak nepoškodila Vaše strnisko a aby sa dala BEZBOLESTNE strhnúť. 

K tomu veľkosťou sú Pásky navrhnuté tak, aby fungovali aj keď máte bradu/fúzy a stále dobre prekrývali ústa.

Toto určite neodporúčame a to z niekoľkých dôvodov. V prvom rade obyčajná páska je vyrobená z plastu a je teda dosť nepríjemná na použitie. Musíte si ju strihať (naše Pásky sú rovno v správnej veľkosti) a najmä jej lepidlo je väčšinou príliš silné, čiže dochádza k podráždeniu pokožky. Ak máte strnisko, bude Vás odliepanie dosť bolieť.

Ďalšia vec je samotné lepidlo, ktoré môže obsahovať zdraviu škodlivé látky, keďže pri jeho výrobe sa nepočítalo s kontaktom s ľudskou pokožkou. Môže teda zanechať stopy, začervenanie a prinajhoršom aj alergickú reakciu.

Hoci obidva produkty súvisia s dýchaním majú svoje jasne dané použitie a špecifiká.

Pásky na ústa sú z netkanej textílie a lepia sa na ústa. Z toho je dané, že ich použitie je výhradne v noci, počas spánku. Po nalepení telo nasmerujú na správny model dýchania nosom. Donútia Vás teda mať zavreté ústa aby ste nimi “nehltali” vzduch.

Ich účelom je zamedziť nočnému chrápaniu, naučiť Vás dýchať správne = nosom, obmedziť zápach z úst, pomôcť so spánkovým apnoe a to všetko počas spánku, kedy Vás to nič nestojí. Efekt správneho dýchania nosom Vás potom môže držať až celý nasledujúci deň!

 

Prúžky na nos sú špeciálne, priehľadné flexibilné pásiky, ktoré sa lepia na nos (presne na nosnú chrupavku). Ich nalepením sa jemne rozšíria nozdry, čím sa okamžite zväčší prietok vzduchu nosom. Vďaka tomu ihneď pocítite lepšie, voľnejšie dýchanie nosom. Vďaka tomu obmedzíte potrebu dýchať ústami so všetkými benefitmi s tým spojenými, zlepšíte okysličovanie, čo môže pomôcť so sústredením, kognitívnymi schopnosťami ale najmä pri športových výkonoch, kedy je väčšia potreba kyslíku.

Pri náročných športových výkonoch tak viete okrem normálneho dýchania nosom, dýchania ústami (vtedy je to nutné) získať ešte výhodu naviac vďaka rozšíreniu nozdier. Jawliner Prúžky sú teda často využívané amatérskymi aj profesionálnymi športovcami.

Obidva produkty majú teda svoj spôsob použitia, skvelé je však produkty kombinovať. A to tak, že v noci budete používať Pásky a cez deň Prúžky. Poprípade počas noci používať aj aj, pokiaľ chcete aby bol efekt ešte väčší.

Prúžky na nos

Utrite si nos vlhčenou servítkou, odlepte z Prúžku ochranný papier a nalepte si Prúžok na nosnú chrupavku. Správna pozícia lepenia je tu. Pri lepení Prúžok jemne tlačte na nos. Pokiaľ je Prúžok správne nalepený, jemne Vám rozšíri nos

Keď si ho budete chcieť dať dole, jednoducho si ho odlepte a Prúžok vyhoďte.

Videoinštrukcie tu

 

Dýchanie ústami, teda skorej “hltanie” vzduchu ústami, je nesprávny model dýchania. 

Ľudské telo je postavené tak, aby dýchalo výhradne cez nos. V nosovej dutine sa totiž vzduch otepluje, zvlhčuje a čistí. To sa pri dýchaní ústami nedeje. Dýchanie ústami má však za následok aj ochabovanie tvárových svalov. Tie sa totiž zapájajú len pri dýchaní nosom. Sú viaceré štúdie, ktoré dokazujú, že chronické dýchanie ústami najmä v dospievaní má za následok deformáciu tváre k horšiemu. Dýchanie ústami v noci môže byť taktiež jeden z hlavných spúšťačov chrápania!

Dýchanie ústami môže mať, zo zdravotného hľadiska za následok: vysušovanie sliznice úst, zápach z úst, chrápanie, spánkové apnoe, zhoršenie kognitívnych schopností, únavu a iné. 

Z estetického hľadiska môže zhoršovať kruhy pod očami, meniť stavbu tváre vizuálne k horšiemu, vytvárať predkus, kriviť zuby a iné.

Áno, použitie Prúžkov je úplne bezpečné. Rozšírenie nozdier, je pozitívny jav a teda žiadne riziká sa s Prúžkami nespájajú.

Ak ste si Prúžok lepili na čistú pokožku, vydrží Vám hodiny až desiatky hodín bez odlepenia. Pri náročných športových aktivitách kde sa veľa potíte, je niekedy nutné Prúžky prelepiť.

Balenie Prúžkov Vám teda vydrží podľa toho ako často ich plánujete používať a pri akej aktivite.

Určite nie. V podstate neexistuje iná “domáca” náhrada za Jawliner Prúžky. Tie sú totiž špeciálne vyrobené na tento účel. (viď. otázka na materiál vyššie)
Ak by ste chceli Prúžky niečím nahradiť, napr. lepiacou páskou, nebude to fungovať, keďže je mäkká a nijak by nozdry nerozšírila. Naše prúžky sú pomerne tvrdé (plast) no zároveň flexibilné.

Rozšíria teda nozdry a zároveň držia na nose bez odlepenia až hodiny.

Hoci obidva produkty súvisia s dýchaním majú svoje jasne dané použitie a špecifiká.

Pásky na ústa sú z netkanej textílie a lepia sa na ústa. Z toho je dané, že ich použitie je výhradne v noci, počas spánku. Po nalepení telo nasmerujú na správny model dýchania nosom. Donútia Vás teda mať zavreté ústa aby ste nimi “nehltali” vzduch.

Ich účelom je zamedziť nočnému chrápaniu, naučiť Vás dýchať správne = nosom, obmedziť zápach z úst, pomôcť so spánkovým apnoe a to všetko počas spánku, kedy Vás to nič nestojí. Efekt správneho dýchania nosom Vás potom môže držať až celý nasledujúci deň!

Prúžky na nos sú špeciálne, priehľadné flexibilné pásiky, ktoré sa lepia na nos (presne na nosnú chrupavku). Ich nalepením sa jemne rozšíria nozdry, čím sa okamžite zväčší prietok vzduchu nosom. Vďaka tomu ihneď pocítite lepšie, voľnejšie dýchanie nosom. Vďaka tomu obmedzíte potrebu dýchať ústami so všetkými benefitmi s tým spojenými, zlepšíte okysličovanie, čo môže pomôcť so sústredením, kognitívnymi schopnosťami ale najmä pri športových výkonoch, kedy je väčšia potreba kyslíku.

Pri náročných športových výkonoch tak viete okrem normálneho dýchania nosom, dýchania ústami (vtedy je to nutné) získať ešte výhodu naviac vďaka rozšíreniu nozdier. Jawliner Prúžky sú teda často využívané amatérskymi aj profesionálnymi športovcami.

Obidva produkty majú teda svoj spôsob použitia, skvelé je však produkty kombinovať. A to tak, že v noci budete používať Pásky a cez deň Prúžky. Poprípade počas noci používať aj aj, pokiaľ chcete aby bol efekt ešte väčší.

Ak máš akékoľvek ďalšie dotazy, kľudne sa spýtaj na live chate –>