0
Your Cart
0
Your Cart

Najčastejšie MÝTY o jawlineroch

„Jawlinery poškodzujú zdravie“

Áno, niektoré jawlinery môžu poškodzovať zdravie, nie však tie naše. Hneď vysvetlím. Na trhu je viacero rôznych pomôcok na dosiahnutie výraznejšej čeľuste, preto ich bezpečnosť treba posudzovať osobitne.

1. Jawliner používaný prednými zubami

Tento jawliner je veľmi známy, zato veľmi rizikový!

Pri jeho používaní totiž zapájate predné zuby, ktoré fyziologicky nie sú stavané na žutie, ale na trhanie. Ostrý tvar rezákov a ani svaly čeľuste nie sú schopné dlhodobo zvládať záťaž na predných zuboch. Ani vy predsa nežujete potraviny prednými zubami.

Používanie takéhoto jawlineru nielen, že nebude dobre fungovať, ale môže viesť k bolestiam, alebo až k nenávratnému poškodeniu čeľuste.

Naopak naše jawlinery sú navrhnuté na cvičenie so zadnými zubami, ktoré sú evolučne prispôsobené na žutie tvrdej potravy. Zadné stoličky a s nimi prepojené svaly sú stavané na rezistenciu jawlinerov, a preto pravidelné cvičenie vedie ku viditelným výsledkom.


2. Jawliner s dierkami

Tento jawliner sa síce používa zadnými zubami, no problém s ním je iný. Obsahuje totiž skrz-naskrz dierky, ktoré sa pri žutí, vďaka podtlaku, prísavajú k podnebiu úst, a tým zabraňujú jeho funkčnosti. Práve kvôli tejto dizajnovej chybe sa nedá bezproblémovo používať.

Naše jawlinery tento problém nemajú, čím je cvičenie s nimi jednoduché a účinné.


„Jawlinery nefungujú“

Asi najčastejšie mýtus o jawlineroch. V prvom rade si treba vysvetliť ako majú vlastne jawlinery (ne)fungovať.

Jawlinery sú špeciálne navrhnuté na posilnovanie konkrétneho svalu – žuvacieho. Tento sval sa nahádza v zadnej časti čeľuste a jeho veľkosť spolu s tvarom čeľuste definujú tvoj jawline. Ide o priečne pruhovaný sval čiže má rovnaké vlastnosti ako napr. tvôj biceps. Je schopný vyčerpania, následnej regenerácie a rastu. Z toho vyplýva, že pravidelné cvičenie tohto svalu, vedie k viditelným zmenám – k nabratiu svalovej hmoty, čo zvýrazni tvoj čeľusť, a zatraktívni celú tvoju tvár.

„Na vybudovanie jawlinu mi stačí jedenie a žutie žuvačky“

Áno, ak ješ každý deň štvrť kila surovej panenky, máš jawline asi ako Giga chad:

Teraz vážne. Žutie žuvačky a už vôbec nie jedenie jedla, nemá dostatočnú rezistenciu na stimuláciu rastu žuvacích svalov. Ak posiluješ, určite si to už počul. Pomôžeš mame chvíľu v záhrade a nakonci ti zadrie: tO Si mAl nAmieStO fiTkA. Tak ako fúrikovanie nestačí na veľké trapézy, tak ani žutie žuvačky nestačí na vypracovanú čeľusť. Na to aby si efektívne posiloval ktorýkoľvek sval, ho totiž potrebuješ pravidelne dostatočne zaťažiť.

Preto ponúkame jawlinery v piatich rôznych tvrdostiach. Ak si si neni istý, ktorá tvrdosť ti bude pasovať, odporúčame jeden z Jawliner balíkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *